Punetavad laigud ja sügelus 03.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere !

Mul on päraku ümbruses kummalgi pool lahkliha punetavad laigud, mis ka sügelevad. Samuti sügeleb ka kogu päraku äär. Parasiitide kohta olen teinud proovid, kuid neid väidetavalt ei esine. Laigud iseesnest tekkisid peale esimese lapse sündi 5 aastat tagasi, üldine sügelus oli siiski veel paar aastat varem. Käisin ka eelmisel sügisel murega naha- ja suguhaiguse arsti juures, kes määras Hydrokortisoni salvi, tegein selle kuuri lausa kaks korda läbi. Mõningaks ajaks andis leevenduse, kuid siis sügelus ja laigud taastusid. Millega on tegemist ? Mind huvitab just algpõhjus, sest tundub, et tagajärgede ravimine ei aidanud. Kas võib siiski olla tegemist mingite parasiitidega, sest sügelus hakkab eriti vaevama õhtuti ? Kas see võib olla ka nakkav ? Muresten just seepärast, et pisem laps magab minu kaisus.

Vastuse eest ette tänades

õnnetu ema

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Ilma haiguskollet nägemata ja eriti ilma vastavaid uuringuid tegemata pole võimalik ei haigust diagnoosida ega ammugi mitte selle tekkepõhjust arvata.
Soovitaksin pöörduda nahaarsi vastuvõtule haiguse ägenemise ajal, et kliiniline pilt oleks selgesti näha. Kui te tulekste selle probleemiga minu vastuvõtule, siis teeksin kindlasti uuringud haiguskoldest seenhaiguste, herpesinfektsioonide ja
mikroobsete infektsioonide suhtes, samuti üldvere uuringud koos veresuhkruga.
Profükaktiline ravi ussnugiliste suhtes ei tuleks ilmselt kahjuks.