huuleherpese tekitaja 02.10.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Millise temperatuuri juures hävib huuleherpese tekitaja? Ühel heal peretuttaval see on, meie peres pole kellelgi. Kuna tegemist on kontaktnakkusega (?), siis kas temaga sama tassi/klaasi/kahvlit jm kasutades võime selle samuti saada, kui peseme seda liiga jaheda veega? Kas see viirus hävineb ka miinustemperatuuril?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Olen veendunud, et ka Teie kannate nakkust, kuid kliiniliselt pole see väljendunud. Huuleherpest tekitava viirusega nakatutakse tavaliselt juba väikelapseeas.