pruunid täpid 21.05.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Selline probleem, et sellel talvel hakkas tekkima käsivartele, kõhule, jalasäärtele enamuses helepruunid (on ka mõned tumedad) 2-5 mm läbimõõduga täpid, mis ei ole nahapinnast kõrgemad (v.a mõned üksikud).

Üldiselt ei sügele, aga on ebameeldivalt silmatorkavad kuna nahk on heleda pigmendiga. Olen 24 a. mees.

Et kui tõsine probleem on ja kas annab midagi ette võtta?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Pruunakate laigukeste tekkepõhjused ja ka olemus võivad olla erinevad. Seetõttu soovitan Teil tulla vastuvõtule, et saaksin lööbe oma silmaga üle vaadata ning määrata ravi.