klamüüdia 22.09.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

27.08.03 vastasite küsimusele kroonilise klamüüdia kohta, et võib olla kolm põhjust:1. kroonilise kuluga tüsistunud urogenitaalne klamüdioos teie mehel(näiteks prostatas), mille ravi nõuab tunduvalt pikemaid ravikuure kui tavaliselt

Mis ravi nõuab nn prostatas.Milliseid tablette tuleks määrata ja kui pikk võib ravi olla. Viimati määrati mulle kolmeks päevaks Sumomed ca 500 mg hommikul ja õhtul. Seejärel ca kolmeks nädalaks Tarivid. Peale seda andsin uue analüüsi mis näitas et põletiku pole. Nüüd tarvitan veel umbes kolm nädalat Indomet. Viimased testid on tehtud HTI laboris.

2.pidev reinfektsioon ( uue nakkuse saamine) ühel või mõlemal partneril
See on välistatud.5 korda ei saa ju ühe reha otsa astuda.

3. klamüdioosi analüüside valepositiivsed tulemused
Et anda Teie küsimusele adekvaatne vastus, peaksin teadma kus ja missuguste uuringumeetoditega on Teie klamüdioosi uuringud tehtud ja kui palju on peale uuringuid möödunud eelnevat ravist.

Eelnevalt on tehtud proovid külvi (kas nii on õige nimetada) alusel. Olen neid andnud Tallinnas Hiiul naha-ja suguhaiguste dispanseris, samuti Õismäe polikliinikus dermatoveneroloogi juures. Tavaliselt on peale ravi tehtud analüüs 3 nädala pärast ja siis on näidanud see negatiivset tulemust.
Eelmise aasta detsembris andsin õismäe polikliinikus positiivse testi, peale ravi andsin uue analüüsi ja see näitas negatiivset vastust, selle aasta juunis tundis valu kubeme piirkonnas ja läksin andsin koheselt proovid Hiiu naha-ja suguhaiguste laboris. Vastus oli negatiivne, sealt sain edasi saatekirja dr. Punab juurde, kes tegi proovid ja avastas uuesti klamüüdia ja sellest tulenevalt eesnäärme põletiku. Ja sellest ravis kirjutasin punkt 1 juures.
Viimased analüüsid on vist tehtud molekulaarsel meetodil.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Need põhjused, mistõttu urogenitaalne klamüdioos ei allu ravile,on endiselt needsamad , millest kirjutasin oma vastuses.
Lugedes Teie vastust, ei saa ka Teie puhul lõplikult välistada mitte ühtegi neist.
Kuigi ehk nimetatud teine põhjus on suhteliselt vähetõenäoline.