perioraalne e. suuümbruse dermatiit? 04.09.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on suu ümbrusesse hakanud tekkima kobaras selliseid väikseid punaseid punne, Hakkab nagu koon tekkima suu ümber. Lisaks sellele tekib mul ikka iga kuu näole paar punast valusat punni, mis jätab ka koleda armi. Arme lootsin minna ära võtma mikrolihvimisega, aga lisaks sellele on mul veel kuperoosne nahk. Kas ma pean nüüd sellise armilise ja lõhkenud veresoonelise näoga ringi käima, või on mingi võimalus siiski jäänud?

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Peaksite näonaha haigusega nahaarsti poole pöörduma. Armide ja veresoonte korrektsiooniga tuleb tegeleda peale ägedate haigusnähtude väljaravimist. Alles siis on võimalik otsustada, missugused muutused on ajutised, missuguseid võiks korrigeerida.