krooniline klamüüdia ? 25.08.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere dr.Põder

Olen partneriga koos elanud 2 aastat ning selle aja jooksul on puhkenud 5 klamüüdia hoogu. Peale igat haigushoogu oleme mõlemad ravinud ennast väga hoolega ning meie lugu tundes on arstid mõlemile mitmekordseid annuseid rohte kirjutanud.Hiljem teinud mitmeid kordusanalüüse erinevates laborites, mis on olnud kõik negatiivsed ning paari kuu möödudes hakkab ring taas otsast peale. Väljendub see meie peres nii, et minul on meeletud kõhuvalud ja mädane voolus, mehel kaebused puuduvad. Kõigil 5l korral on klamüüdia positiivne olnud vaid mehel, minul vaid yhel korral, kuigi põletik mis mul iga kord tekib on meeletult suur. Lisan täienduseks, et kõrvalhüpped mõlema partneri puhul on täiesti välistatud. Lootus olukorra paranemiseks on täiesti ära kadunud, väga palju arste on läbi käidud, kellest vaid 1 on arvanud, et tegu võib olla mehel kroonilise haigusega, enamus hakkab süüdistama kõrvalhüpetes jne, mis olukorra lootusetust arvestades teeb veelgi kurvemaks. Kas on sellisel juhtumil lootust ? Hirm oma tervise, lõputute põletike tagajärgede ja haiglasolekute pärast on viinud lahkumineku äärele.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Lugupeetud patsient!
Õigupoolest on Teie poolt kirjeldatud haigusjuhu puhul tegelikult kolm võimalust:
1. kroonilise kuluga tüsistunud urogenitaalne klamüdioos teie mehel(näiteks prostatas), mille ravi nõuab tunduvalt pikemaid ravikuure kui tavaliselt

2.pidev reinfektsioon ( uue nakkuse saamine) ühel või mõlemal partneril
3. klamüdioosi analüüside valepositiivsed tulemused
Et anda Teie küsimusele adekvaatne vastus, peaksin teadma kus ja missuguste uuringumeetoditega on Teie klamüdioosi uuringud tehtud ja kui palju on peale uuringuid möödunud eelnevat ravist.