kestendav ja sügelev peapesa 22.08.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Umbes 3a. tagasi lõigati minu peopesalt ära üsna suur moodustis, mis minu arvamist mööda tekkis sinna allergilisest reaktsioonist kas nikli või mõne muu metalli suhtes( töötasin pidevalt väikeste metalltööriistadega)-Algul peopesa lihtsalt sügeles,siis tekkis väike villike, mis ühel heal päeval katki läks,sest sügasin seda,siis see villike enam ära ei paranenud, vaid kasvas natuke suuremaks. Pöördusin polikliinikusse nahaarsti poole, sest see segas juba mu tööd.Nahaarst soovitas hõõruda põrgukiviga - see nägi välja umbes soolatüüka moodi- nii tegingi, kuid öösel enam magada ei saanud, oli tunne, nagu terve käsi põleks - hommikuks oli moodustis 3x suurem ja musta värvi- põlenud kuiva nahaga. Pöördusin arsti poole kohe tagasi - nii ta selle ära lõikaski,öeldes, et pean oma töö ümber organiseerima... Oli pikka aega rahulik, kuid nüüd sügeleb seesama peopesa uuesti ja sama koha pealt ning kestendab veel pealekauba. Millega võiks küll tegemist olla, see on mu töökasi, kas tõesti võib tegu olla mingi allergiaga või on see hoopis midagi muud?Võltsmetallide suhtes on mul ülitundlikkus küll. Mida peale panna?Oma töö iseloomu tõttu pean ka väga tihti käsi pesema.Äkki peaksin hoopis kummikindaid kasutama, kuid kas niisugune käsi tohib umbses keskkonnas olla?
Ette tänades-murelik patsient.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Teid nägemata pole võimalik midagi diagnoosida ega ka ravida.