Soor? 15.08.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kas on võimalik, et ka täiskasvanud naisel on suus, täpsemalt keele peal ja külgedel, soor? Tegemist on kergelt õhetavate ümaramate või ovaalsete sõrmeotsasuuruste, ülejäänud keelepinnast siledamate laikudega, millel on veidi kõrgemad servad ja servadest edasi levib valge katt. Need laigu ääred kipitavad ja sügelevad. Kui süüa vähegi hapumat asja, on lausa kibevalus ja tekivad vahel isegi tillukesed villid. Tekkisid rasedusvastaste tablettide kasutamise ajal ( samal ajal oli ägedalt ka tupeseen ). Paha hingeõhku ei ole. Suuhügieeniga muidu kõik korras.
Kuidas ravida? Või peaks ikka arsti juurde minema?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kandidoos võib esineda praktilislet kõigil organismi limaskestadel, seega ka suus.
Ei väita kas Teie puhul on tegu kandidoosiga, tuleks haiguskollet eelkõige näha. Seega oleks tingimate vajalik arsti konsultatsioon, seda enam, et praktiliselt kõigi seeneastaste ravimite saamiseks oleks vajalik retsepti olemasolu.