klamüüdia ja lümfisõlmed 13.08.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mu mehel on viimasel paaril kuul pidevalt probleeme lümfisõlmedega. Perearst tegi verepildi analüüsid ja need oli väga head. Kuna lümfisõlmed on suurenenud kaela ja pea piirkonnas, siis perearst saatis mu mehe LORi jutule. Kurgus midagi viga ei ole, mandlid on juba ammu ära lõigatud. Kurugarst ütles, et võib olla on klamüüdia, võiks ka seda uurida. Juhul, kui see on klamüüdia, siis on ainus võimalus, et meil oli juba 10 aastat tagasi, kuid mingeid kaebusi meil pole. Elame 10 aastat koos a selle aja jooksul meil kummalgi teise partnereid pole old. Mul on ka mõned korrad naistearst rutiinsed analüüsid võtnud ning need on korras olnud. Oleme ka lapsed saanud ja rasedused on normaalselt kulgenud, noorem laps 1. aastane. Oleme kolmekümneaastased inimesed.
Kas klamüüdia võib kulgeda nii märkamatult ja kas klamüüdia võib olla põhjuseks, et lümfsõlmed on suurenenud ja ei lähe tagasi? Kas peaksime mingid täpsemad analüüsid tegema?

Lugupidamisega,
Kristi

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Lugupeetud Kristi!
Kopsuarst pidas kindlasti silmas nn.kopsuklamüdioosi, mis pole mitte mingil juhul sugulisel teel leviv haigus.
Esineb kahe tüüpi klamüdioosi:
- urogenitaalne klamüdioos (tekitaja Chlamydia trachomatis), mis levib sugulisel teel
- kopsuklamüdioos (tekliaja Chlamydia pneumonia), mis ei kuulu sugulisel teel levivate haiguste hulka
Kui Te käisite naistearsti juures, siis tehti Teil suure tõenäosusega uuringud urogenitaalse klamüdioosi esinemse suhtes, mitte kopsuklamüdioosi suhtes.
Need erinevad klamüdioosi vormd on tegelikult kaks täiesti erinevat haigust ja nendesse nakatumise viis on täiest erinev.
Lugupidamisega,
Airi Põder