Psoriaas? 10.03.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mis vahe on psoriaasil ja seborreal? Mul diagnoositi psoriaas,kuid psoriaasi ravi

ei aidanud.Hakkasin kasutama Nizorali ,see on esialgu aidanud.Äkki pandi

mulle vale diagnoos?

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Psoriaasi korral on tegemist kroonilise nahapõletikuga mille avaldumises on oma osa pärilikkusel( mõnel teie pereliikmel, suguvõsas esineb ka psoriaas e. sammaspool). Psoriaasi korral on naha pindmise kihi rakkude taastekkimine tunduvalt kiirenenud võrreldes seda haigust mittepõdevate inimestega. Nii ongi nahal hõbevalge ketuga kaetud nahapinnast kõrgemaid lööbeid. Sageli samaaegselt peanahale ka küünarnukkidel või põlve otstes. Kui haigus on paranemisjärgus , võib jääda seborrõad meenutav lõõve.

Seborröa on rasunäärmete haigus.

Välistatud ei ole nende haiguste koosesinemine.

Diagnoosi osas kahtluse tekkimisel, on võimalik teha vajadusel täiendav uuring, mis seisneb nahatüki võtmises ja selle uurimises.