gonorröa??? 06.08.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mure põhjustajaks on kahtlus gonorröa ees. Olen kuulnud, et meestel kaasneb sellega urineerimise valulikkus. Kas peiteaeg võib kesta üle 2 kuu??? Kuidas väljendub gonorröa kurgumandlitel??? Partneril diagnoositi angiin, kas see võib gonorröaga kuidagi seotud olla??? Kuidas on seotud gonorröa ja silmapõletikud?
Endal kaebused puuduvad ja minu günekoloog ei taha ilma kaebuseta uuringuid teha.
Ette tänades, Merlin

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Lugupeetud Merlin!
Gonorroiline põletik võib esineda nii urogenitaaltraktis kui ka kurgus. Viimasel juhul toimub nakkus oraalseksi kaudu. Gonorriline silmapõletik võib esineda vastsündinutel kui nad on saanud nakkuse sünnitusteede kaudu.
Gonorroiline protsess võib kulgeda nii kliiniliselt väljendunud kaebustega kui ka ilma kaebusteta (asümptomaatiliselt) ja selle haiguse inkubatsiooniperiood võib olla pikem kui 2 kuud.
Lugupidamisega,
Airi Põder