punased punnid tuharatel 01.08.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

M25. Märkasin, peeglisse vaadates, et istmikul mõlemale tuhahale on tekkinud punased punnid. Need on olnud juba mõnda aega (esmakordselt märkasin neid paar kuud tagasi). Kas see võib olla mingi nahahaigus, mis on võinud külge hakata näiteks mõnest avalikust WC-st? Kas sellist asja saaks kuidagi ravida?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Soovitan vastuvõtule tulla, sest nn. punased punnid võivad esineda mitme erineva haiguse korral, mis vajavad ka erinevat ravi.