Trihhomonoosi sümptoomid 31.07.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, vabandan, kui tülitan korduva küsimusega.

Olen meesterahvas, Hiiu dispanseris diagnoositi mul trihhomonoositekitaja. Sain aru, et trihhomonoos on resistentne haigustekitaja ja allub halvasti ravile. Olen kolm päeva Metronidazoli söönud ja haigus on nagu mõnevõrra taandunud, kuid samas on ka mingi muundumine tekkinud. Valu urineerimisel on vähenenud, kuid eesnahale on tekkinud 2-3 hästi valulist ülipõletikulise välimusega punast moodustist, mis on hakanud järjest enam valu tekitama nii katsudes kui ka tualetis käies. Kas peaksin otsima mingit täiendava diagnoosi määramise võimalust st minema mõne teise arsti juurde? Millised on trihhomonoosi üldised sümptoomid meestel (e-raamat oli üsna lakooniline)? Kas neid urineerimisel nn "põletustunde" sarnaseid valusid on kuidagi võimalik mingisuguste käsimüügiravimitega leevendada ja kas seda nn "peenise põletikku", mis trihhomonoos tekitab, on võimalik kuidagi ka mingisuguste välispidiste ravimitega (kummelitee, kaaliumpermanganaat vms) omalt poolt täiendavalt ravida?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Soovitan uuesti nahaarsti vastuvõtule pöörduda. Teie kirjeldatud punaseid moodustisi peaks ise nägema. Trihhomonoosi välispidiste vahenditega ravida ei saa.