3 muret 25.06.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! 1.)probleem selles, et tupe piirkonnas esineb sügelust. Vahel on see väljakannatamatu. Kõige hullem on asi öösiti, siis peab magama pidžaama püksteta, sest muidu on asi välja kannatamatu. Uurides on nagu veidi punetust aga mingeid punne vms pole. Vahepeal kaob see asi nagu ära , nädalaks või nii, kuid siis jälle tagasi. Arstile ka pikk järjekord... Milles võiks olla probleem? Kas mingi sugulisel teel leviv haigus? Sest muud põhjust ei näe( pesen regulaarselt spetsiaalse rahustava seebiga, mis selleks ette nähtud, pesu laseb õhku läbi)
2.) Olles partneriga 1 kord vahekorras, on kõik korras. Kui seda aga teist või kolmandat korda teha tekib mingi valu, kibelus ja muu taoline. Olen "märg" ja kõik aga see kibelus ja muu segab. Milles võiks olla probleem?
3.) Kui suur tõenäosus on mul rinnavähki haigestuda, kui minu ema poolse vanaisa õel on mõlemad rinnad selle tõttu ära lõigatud?! Minu ema käib pidevalt kontrollis, tal seda avastatud ei ole. Millal üldse tuleks arstile minna või muretsema hakata sellise probleemi puhul, kui kaebusi ple(ise olen praegu 17)

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kipitus võib olla tingitud tupe seenhaigusest. Ise Te ei saa seda diagnoosida ning vajalikud ravimid on retseptiravimid-seega tuleb ette võtta teekond arstile.Rinnavähi pärast 17 aastasel tüdrukul veel muretseda pole vaja ning keegi ei saa Teile vastata haigestumise tõenäosuse kohta. Teie günekoloog õpetab Teid rindasid kontrollima või kontrollib neid ise.