Valulikud punnid peas 02.05.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kuskil nädal või poolteist tagasi tundsin äkki, et mu pea on kammimisel väga hell ja pisut valulik.

Avastasin, et peanahk oli üleni kaetud väikeste mädapunnidega. Nüüd on mõned punnid hakanud kaduma ja nendest on järel koorikud, mis kammides juustest tulevad.

Mul on olnud aknet (mitte küll ülemäärast), aga peanahal ei ole punne olnud - ammugi veel nii massiliselt, et see katab korraga kogu pea.

Elukaaslane arvas, et see võib olla tingitud sellest, et ma olen pikka aega kasutanud sama shampooni (Head & Shoulders).

Mida ma peaksin oma peanahaga ette võtma ja kas punnide massilise vohamise põhjuseks võib olla shampoon? Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Võin vaid arvate, et tegemist on/oli karvanääpsu põletikuga. Kui nüüd juba koorikud peal on, tähendab, et need hakkavad kuivama ja paranema.

Eelkõige võib olla see mingist traumeerivast tegurist peanahale. Shampoon selleks olemisel on ebatõenäone. Arvan, et see taandub teil peagi.

Ravimitest aitab antibiootikum vedelik, aga seda saab retsepti alusel apteegist.