Lööve reaktsioonina medikamendile 28.05.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Suuümbruse ja kaela nahale tekkis lööve, mis sügeleb. Ainus asi, mida oskan kahtlustada, on see, et võtsin eelmisel päeval 3 Levomycetini tabletti, sest seedimine oli täiesti korrast ära. Kas on võimalik, et organism vastas sellele allergilise reaktsiooniga? Kas on sobilik võtta sel juhul sisse Tavegyl tablett?

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Levomütsetiin ei ole meil enam lubatud ravim. Kergekäeliselt ja omaalgatuslikult antibiootikume tarvitada ei tohi. Loodan,et olete ravimi võtmise katkestanud. Ravimist tingitud allergia läheb ravi katkestamisega tavaliselt ruttu üle. Pöörduge ikka perearsti poole, kui on tervisehäireid. Jutud ,et arsti juurde on kole raske saada, ei pea päris paika.