kuivemast kuivem nahk 23.05.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

minu probleem seisneb ülikuivas nahas, mida ei niisuta ei kreemid ega maskid ega rohke vee tarbimine. Nahk(eriti näonahk) on lausa krõbe ja kortsudki tahavad vägisi laubale tulla (olen 21 ja natuke vara vist) . Sellega suudaks veel kuidagi leppida, kuid naha alla tekivad üha tihedamini pisikesed villitaolised kuplad (mitte eriti palju korraga, aga just enne menstruatsiooni), milles ei ole midagi sees, kui neid pigistada...ja nad on sellised kõvad. Mida ma valesti teen - ülehooldust ei ole kindlasti - kas asi võib olla toitumises või allergias? Millised toidud võivad seda soodustada?

Ette tänades,

Helen

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Sellise naha puhul vajate väga täpseid juhiseid hooldusküsimuses. Peaksite külastama nahaarsti.