Probleeme näonahaga 23.05.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin nahaarsti juures, kuna on probleeme näonahaga, ning ta määras mulle raviks Differini geeli ning Imex tetratsükliin vesinikkloriidi salvi. Samuti soovitas pesta nägu Eucerini leelisevaba nöopesuvahendiga. See kõik on nahka tõesti silmnähtavalt parandanud, ent probleem on selles, et kõik need vahendid kuivatavad nahka niiväga, et vahest on valus rääkidagi. Ning silmad jooksevad ka vett sageli. Kas peaksin otsima mingit niisutavat kreemi (nt Eucerini firmalt) ning kasutama oma ravivahendeid õhtuti enne magamaminekut, hommikuti aga määrima nägu peale pesu lihtsalt niisutava kreemiga? Arst soovitas mitte kasutada rasvarikast kreemi. Millised on rasvavabad (seega siis rohkem veel põhinevad) kreemid, et kuidas neid koostise järgi ära tunda apteegis? Äkki oskate midagi soovitada?
Veel üks küsimus on selles, et hakkasin kasutama ka Jeanine'i rasedusvastaseid tablette. Kas ka neist võib nahale abi loota või peaksin proovima Diane 35-t pigem?

Tänades ja kõike head soovides,
Kata (22)

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Differin geeli kasutatakse 1 kord päevas. Kui nahk liigselt "tirib", tuleb preparaati ajutiselt kasutada näiteks ülepäeviti. Hommikuseks hoolduskreemiks võiksite kasutada mõnda Orioni kreemidest. Nende kreemide kohta on tabeli kujul välja toodud nende rasvasisaldus (juhendid apteegis). Alustada võiksite Aqualan L kreemiga.
Teisele küsimusele ei saa vastata teie nahka nägemata.
P.S.Päikesepaistelistel päevadel kandke hommikuti 20 minutit enne väljaminekut näole päikesekaitsekreem nr.15.