Kuiv näonahk 28.04.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul on selline mure, et mul on väga kuiv näonahk. Samuti on ta allergiline igasuguste kreemide vastu. Olen proovinud kasutada niisutavaid kreeme aga need teevad asja veel hullemaks. Aegajalt tulevad väole punased ketendavad laigud. Nägu veega pesta ei saa hakkab punetama ja kipitama.

Millest võib see olla tingitud? Ja kas selle vastu aitab midagi?

Suvel on olukord veidi parem aga talvel on asi hullem.

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Soovitaksin Teil kõigepealt proovida niisutavaid, tundlikule nahale mõeldud apteegikreeme (Eucerin intensiv kreem, Linola kreem) ning kui sellest abi pole, soovitaksin pöörduda nahaarsti vastuvõtule, et saada juba üksikasjalikumaid soovitusi Teie naha seisundist lähtuvalt.