allergia 19.05.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Minu pojal (19a.) on allergia lapsepõlvest, praegu ta õpib välismaal ja temal on
haiguse ägenemine. Keha,nägu ja kael läks punase laiguliseks, nahk on kuiv ja kõik sügeleb. Varem, kui poeg oli allergoloogi juures, talle kirjutati välja hormoonsalv ja klaritin. Ma mõtlen, et kõik problemid on sisemised .
Ma tahaksin suvel saata teda sanatoriumi ravile, aga ei tea kuhu, võib olla Te soovite mulle midagi .

Ette tänades.
Ljudmilla.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Teie kirjelduse alusel võiks olla tegu atoopikdermatiidiga. Haiguse ägenemine võib olla seotud närvipingega, kuid on ka muid põhjusi ägenemiseks nagu näiteks toit, infektsioonidejärgsed seisundid, pesuvahendid ning ülejäänud kosmeetikatooted. Hormoonsalvi tuleks tal ka praegu, ägenemisperioodil kasutada ning kindlasti pehmendavaid kreeme( saadaval apteegis). Sanatoorium sobib, eriti veeprotseduurid ja päike ning seetõttu ei ole erinevust, milline sanatoorium valida.