Mügarad naha all 27.04.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Lugu selline.1995.a kukkusin õnnetult parema küljega vastu teravat käsipuu nukki. Selline valu käis läbi,et hinge lõi kinni ja silme eest mustaks.

Paremale puusale tekkis väga suur lillakas -sinakas põletikuline laik.Kõndida ei saanud paar esimest päeva kohe üldse.Kolmandal päeval läksin arsti juurde, sest valu pidi ära tapma.Arst ütles, et hullu pole midagi,ainult kohalik põrutus.Andis valuvaigisteid ja kõik. Aja möödudes valu kadus ja sinikaski läinud. Kuid kuskil aasta pärast avastasin selle sama koha peal mügara, sellise pehme ja liigutava. Kuna ta valu ei teinud, ei pööranud ma ka temale erilist tähelepanu. Kuni paar aastat hiljem avastasin, et ühele mügarale on veel paar tükki lisandunud.Ka need valu ei teinud, kuni praeguseni.

Ühel päeval töö juures toolilt tõustes lõi paremasse külge, kus on need mügarad, terav valu ja peale seda paremat jalga umbes tund aega ei tundnud, oli selline tuim ja jalalabades käis vaheldumisi kuum ja külm tunne.Paremas jalas tihti eelnevalt esinenud ka tugevaid krampe!Käisin neuroloogi juures, kes tegi röntgeni, kõik korras.Soovitas pöörduda nende mügaratega nahaarsti poole.Mis need teie arvates võivad olla, sest katsumisel on nad muutunud valulikuks.Ette tänades, muretseja.

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Soovitan teil kirurgile pöörduda. Eelnenud on trauma ja sellest ka pehmete kudede kahjustus.