naha peal punased kooruvad laigud 13.05.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Ma vabandan kui ma kirjutan valesti osad s6nad, aga ma ei 6ppi eesti keeles. Mul on probleem et yhel mu s6bral on pea naha peal punased suured kooruvad laigud. Ta ytles et see on tema mytsist, aga mina ei usu. Ja siis umbes Januaaris ma n2gin et ta kere peal oli kaks punast t2ppi..ja eile(12 Mai) ma n2gin et tal oli neid v2hemalt 30 nyyd!! Tal oli nad punased v2iksed k6vad muhud millel oli nihuke valge kooruv kiht peal...ma kysisin et mis see on ja ta ytles et ta ei tea et j2rsku mingi putuka hammustus v6i on siis antud talle edasi tema vanaemalt "psiriasis". Ta ytles et see sygeleb kah. Ma sooviks teada et mis see v6iks olla? Kas mingi std? Kas see on nakkatav ja ohtlik? Kui teil aega on, siis ma palun v2ga et te annaks n6u! T2nan!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Teie sõbral on tõenäolistelt psoriaas. Kui tegu on psoriaasiga, siis psoriaas on nahahaigus ja sel pole mitte mingit seost STD-dega. Samuti pole psoriaas nakkav. Käesoleval ajal on psoriaasi raviks võimalik kasutada väga efektiivseid ravimeid, mis kindlustavad patsiendi paranemise. Seetõttu soovitan Teie sõbral kindlasti pöörduda nahahaiguste arsti vastuvõtule.
Parimate tervitustega,
Airi Põder