soolatüükad 11.05.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

tere! olen 14-aastane tüdruk. Mul pole kunagi varem soolatüükaid olnud ja ütäkki tekkis neid väga palju. teistel, keda ma tunnen ja on olnud soolatüükaid, on neid korraga olnud vaid üks. miks on mul neid nii palju ja kuidas neid ravida? aitäh

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Soolatüükad on viirusnakkushaigus. See, kui palju käsnasid korraga tekib, oleneb teie immuunsüsteemi kaitsevõimest.. Teie vanuses toimuvad organismis suured muutused, mistõttu on ka immuunsüsteem suurema koormuse all ja tema kaitsevõime veidi nõrgem. Raviks võite osta apteegist lahust "Duofilm" või uut preparaati "Wartner" koduseks külmutusraviks.