analüüsid 06.06.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul diagnoosis günekoloog mõne nädala eest klamüüdia ja määras ravi. Ütles ka, et peale ravi umbes 3 nädala pärast on vaja teha kordusanalüüsid, AGA... väidetavalt pidid analüüsid olema sedavõrd kallid, et seekord peaksin ma need ise kinni maksma. Hinnakirjast vaatati järgi, et kokku läheksid analüüsid ca 400 krooni. Et olen tudeng, õpin, aga veel ei tööta, on mul seda raha leida päris raske. Teise variandina pakuti välja, et ootan sügiseni, ning kui siis on põletik taandunud, siis võib olla kindel, et klamüüdia ravi mõjus.

Kas tõesti kehtib selline kord, et kordusanalüüsid peab ise maksma? või on mul ehk selline võimalus, et lähen hoopis teise arsti juurde (ntx naha-ja suguhaiguste arst), kelle juures saan need ikkagi Haigekassa abil tehtud?

Ei tahaks ju kohe kuidagi tervet suve oodata ja mõistatada, kas ma olen nüüd ikka terve või siiski mitte.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Raviasutuste lepingute mahud erinevate haigekassadega on erinevad ja tõenäoliselt oli vastava raviasutuse lepingumaht haigekassaga, kus Teie kindlusatud olete, teiseks kvartaliks täis saanud, mistõttu arstil ei jäänud muud üle kui kutsuda Teid tagasi sügisel. Loomulikult võite pöörduda naha- ja suguhaiguste arsti vastuvõtule. Tõenäoliselt on riiklikus süsteemis töötaval naha- ja suguhaiguste arstil võimalik teha vastavad uuringud nii, et nende eest maksab haigekassa.