seeneravi 28.03.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tervist!

Tarvitan ravimit Orungal seoses varbaküünte seenega, 1. tsükkel käib. Ravi on teiskordne , sest aastatagune luhutus. Vist toimus uuestinakatumine või oli see ebapiisav? Ravi tookord 3-kuuline. Nüüd määrati 4-kuuline ravitsükkel. Unustasin perearstilt küsida, millal peaks hakkama desinfitseerima jalanõusid, et vältida uuesti nakatumist ja millega? (eelmine kord kasutasin clotrimazoli, see näht. ei aidanud)

ette tänades...

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Kirjanduses tuuakse välja nagu ei peakski jalanõusid desinfitseerima, aga isiklikult soovitan küll ka jalanõusesse des. lahust aerosoolina kasutada ~nädalas korra(Aer. Cutasept).

Selle mõte on ju jalanõudesse jäänud haigustekitajate eluvõimetumaks tegemine-ebasobivama keskkonna loomine jalgadelt irdunud kettudes sisalduvatele seeneniitidele.

Hiljem olen soovitanud juba profülaktilisel eesmärgil pärast ravikuuri juba ka jalgadele, et võimalikku uut nakkust vältida.