Kärnad peas 26.02.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen mures oma ebahariliku kõõma või kärnadega peas mis llmselt loomulikul moel ei taha paraneda pigem tekib neid juurde pea pinnale.
Esialgu ilmnesid need ainult otsmikul kaks sellist pudelikorgi suurust laiku aga nüüd on paaris kohas veel.
Tekib selline paksem koorik ja kui see ära nokkida siis ajab see haav imelikku vedelikku välja mis kleebib nagu siirup.
Kui pea ära pesta siis esialgu jäävad lihtsalt kergelt punetavad laigud ja siis mingi hetk jälle uued kärnad peal.
Olen neid ka mitte ära kakkunud aga ka siis ei paranenud ja nüüd on nagu kergelt vasaku kõrva taga ka.
Ilmselt on need seotud aeg ajalt ilmnevad peenise otsal ka punased laigud.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Lööve peanahal ja peenisel ei pruugi omavahel muus seoses olla, kui kaudselt. Nimelt paljud nahahaigused ägenevad, kui organismi on üldises madalseisus, mida võib põhjustada stress, magamatus, alkoholi tarvitamine või suitsetamine, samuti teiste haiguste põdemine. Kõik need tegurid halvendavad organismi kaitsevõimet ja nahaprobleemid võivad avalduda. Seega esiteks tuleb loobuda tervist kahjustavast käitumisest.
Teiseks soovitan näidata nahalöövet dermatoloogiline, sest nii peanahal, kui suguelunditel olevad haigused kuuluvad nahaarsti ampluaasse, meestearst ei pruugi peanahahaigustega väga kursis olla. Peanaha kärnasid ei tohi ise ära kakkuda, sest on oht vigastada peanahak ja kolded võivad muutuda suuremaks. Proovida võib ka Nizoral šampooni.
Kui välisel vaatlusel nahaprobleemile mõistlikku selgitust ei leia, siis tuleb diagnoosi täpsustamiseks võtta proovitükk. Selleks tuleb ikkagi nahaarsti vastuvõtule minna.
Segusalvi asemel võib peenisel kasutada ka apteegist saadavat klotrimazoolkreemi ja loomulikult regulaarne hügieen.
Lugupidamisega,
Kristi Abram