Kipitav punane laik mõlemas põlveõndlas 24.02.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul on punane laik mõlemas põlveõndlas. Algul oli laik hele, naha värvi, ketendas, Nüüd on punane ja ketendab. Tekkis 6 päeva tagasi, punaseks läks eile. On olnud 3,5 aastat tagasi puuk kõhu peal, punetust ei tekkinud, borrelioosi testi ei teinud. Ei sügele.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Borrelioos avaldub tavaliselt kiiremini kui 3,5 aastat. Pildi järgi arvan, et tegemist on pigem dermatiidiga ehk nahapõletikuga, mille põhjuseks võib olla talviselt kuiv nahk ja mõni nahka ärritav tegur - piisab ka sellest, kui külma ilmaga teksapüksid hõõruvad. Käsimüügiravimitest julgen soovitada hüdrokortisooni, aga kuna Teil on ees ka arstilkäik, siis võib-olla kirjutatakse Teile ka mõni tõhusam retseptiravim.
Lugupidamisega,
Kristi Abram