Mis see olla võika 09.12.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Tekkis selline lööve juba paar aastat tagasi. Käisin ka nahaarstil,kes ütles,et tegu on allergilisekontaktdermatiidiga. Aga kas allergiline reaktsioon ei peaks ravimitega alla minema ? Enam neid steroidi kreeme ei kasuta mis mulle kirjutati aga see ikkagi sügeleb ja vahepeal läheb suuremaks ja vahepeal on jälle väiksem ( suvel oli see väiksem ja nüüd vastu talve on see veidi hullemaks läinud) . Muretsen,et äkki on tegu ikka millegi pahaloomulisega ja kuna vastuvõtuaegu raske saada,siis pöördusin siia,et saada teine diagnoos või sama :)

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Sügelemine on iseloomulik pigem allergilisele kontaktdermatiidile. Steroidi sisaldavad kreemid summutavad põletikku, kuid allergiat põhjustanud ainega kokkupuutel võib lööve taas ägeneda. Allergiat põhjustavateks aineteks võivad olla juuksehooldustooted, -värvid, aga ka näiteks riiete etikettides olevad ained nt. hõbeniit.
Soovitan siiski nahaarstile pöörduda. Kontaktallergiat on võimalik nahatestidega määrata.
Lugupidamisega,
Kristi Abram