Kui edukalt on võimalik juuste väljalangemist pidurdada? 26.10.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

15-aastane poiss tahab teada, missugused on tänapäeval võimalused juuste väljalangemist vältida/pidurdada. Reaalset probleemi ei ole, seda on kinnitanud nii tema juuksur kui nahaarst, kelle visiidil käisime kaks nädalat tagasi. Pigem on tegemist psühholoogilise probleemiga. Sooviksin teda veenda, et ISEGI KUI probleem oleks olemas, siis on olemas tõhusad võimalused probleemi diagnoosimiseks ja raviks.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Ilmselt on antud kirja kirjutajaks murelik lapsevanem. Niikaua kui reaalset juuste väljalangust ei esine, ei võeta ennetavalt midagi ette. Kui psühholoogiline hirm juustekaotuse ees on tõsine, soovitan pöörduda õigeaegselt psühholoogile, enne kui laps täielikult oma hirmude küüsi jääb.
Tõenäoliselt saadab teda hirm androgeense alopeetsia ees (meestüüpi kiilaspäisus), mis tekib rohkemal või vähemal määral 95%-l täiskasvanud meestest (küsimus on lihtsalt see, missuguses vanuses ja missugusel määral see kujuneb ning kuidas inimene sellesse ise suhtub).
Tegelikult on olemas ka meestüüpi kiilaspäisuse vastu ravimid, mida kirjutab välja dermatoloog, kui selleks on reaalne põhjus. Kuna need tabletid mõjutavad suguhormoone, siis alaealistel ei ole need lubatud, sest võivad negatiivselt mõjutada kehalist arengut ja suguküpseks saamist. Lubatud alles täisealistel meestel.
Lugupidamisega,
Kristi Abram