Kuiv, punetav laik õlal 06.09.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

2 Päeva tagasi avastasin õla piirkonast kuiva, kergelt kestendava nahalaigu. Teise päeva hommikul oli laik hakanud punetama ja piirjooned laiali valguma. Õrnalt aimatav sügelus. Mujal kehal olen täna ( 3. päeval) märkand sarnaseid väiksemaid, kuivi, kergelt punetavaid laike mis ei sügele. Teistel pereliikmetel ja minu elukaaslasel pole seni sarnaseid sümptomeid avaldunud. Kaelale tekkinud laik ilmnes pärast villase salli kandmist, kuid kuna väiksemaid srnaseid laike on nüüd ka mujal, siis villaseallergia see ilmsel ei ole.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kõige tõenäolisemalt on tegemist roosa kliiketendustõvega, mis tekib nooremapoolsetel inimestel sügiseti või kevadeti mingi kerge viirusinfektsiooniga kokkupuute järgselt. Esmalt tekib nn.emalaik nagu Teil dekolteepiirkonans ja siis kehatüvele sarnased väiksemad laigud. Kestab tavaliselt 6 nädalat ja siis paraneb iseenesest. Vahel ka sügeleb. Soovitav vältida pikaajalisi veeprotseduure (vannis, saunas ja basseinis käimist) ja dušši all käia lühiajaliselt ning pesta nuustikut kasutamata, et nahka ei hõõruks. Peale pesemist niisutav kehakreem.
Kui lööve sügeleb, siis soovitan pöörduda arsti juurde, et saada ravimeid, mis sügelemist vähendavad. Lööve paraneb ise spontaanselt, kui aeg saab täis.
Lugupidamisega,
Kristi Abram