Punane laik käe siseküljel 08.05.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Käe siseküljele tekkis punane ümar laik. Midagi ei erita ja on pealt kare. Mujal kehal neid pole. Millega võiks olla tegu ja kas on veel mingit ravimit, mis võiks aidata?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Põhjuseks, mis hüdrokortisoon ei ole aidanud, võib olla see, et tegemist võib olla ka mingi uudismoodustisega.
Kui laik ei sügele ega valuta, siis soovitan parem üldse mitte midagi panna, vaid pöörduda nahaarsti juurde. Kui laik, mõne nädala jooksul ise ära ei kao, siis oleks targem sealt proov võtta. Proovi tulemus on täpsem siis, kui ravimeid ei ole eelnevalt kasutatud.
Lugupidamisega,
Kristi Abram