Näsa-väljaulatuv sünnimärk rinnanibul 23.04.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

mulle põhjustab ebamugavust puberteedieas rinnanibule tekkinud näsa-väljaulatuv sünnimärk, mis on paari millimeetrise läbimõõduga. Varem pole see mind häirinud, kuid nüüd imetava emana põhjustab see ebamugavust. Kuna pean kergesti lõhenevate rinnanibude kaitseks kasutama nibukaitsmeid, siis laps imeb tihti näsa läbi nibukaitsme augukese, mistõttu on kaitset keeruline eemaldada, ilma et see valu ei teeks. Kas selle vigastamine võib põhjustada mingeid tüsistusi nagu hoiatatakse sünnimärkide puhul? Kas näsa on võimalik nibult eemaldada? Ja kas peaksin sellega ootama, kuni olen imetamise lõpetanud või võiksin juba praegu pöörduda dermatoveneroloogi vastuvõtule? Kuna beebi on alles paari nädalane, siis imetamise lõpuni on veel palju aega.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kui näsa imetamist segab, siis kindlasti pöörduge nahaarstile näitama. Sõltuvalt näsa suurusest võib seda mõnedel juhtudel küllalt lihtsate meetoditega eemaldada. Otseselt sellist ohtu, et see imetamise käigus pahaloomuliseks muutuks, ma ei näe, kuid ebasoodsates tingimustes võib näsa muutuda põletikuliseks ja takistada imetamist.
Lugupidamisega,
Kristi Abram