väiksed sügelevad punased punnid 07.04.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!!! on tekkinud mingid kahtlased väiksed punased punnid piirkonnnad on sis nagu kubeme ümbrus kintsu peal, kõht ja näppude vahel on kah ja väga sygelevad olnud on juba mitu nädalat, et mida nagu ette võtta,kas apteegist ilma retseptita oleks võimalik mingit ravi saada?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Sügelevad punnid neis piirkondades, mida kirjeldasite, on väga kahtlased sügeliste suhtes. Sügeliste puhul on veel väga iseloomulik, et vähemalt osad punnid paigutuvad paarikaupa, umbes 5 mm vahega.
Kuna käsimüügis olnud permetriinkreem sügeliste vastu enam ei ole saadaval, siis kasutatakse sügeliste raviks retseptiravimit, mille tõttu tuleb ikkagi arsti juurde pöörduda. Sügeliste korral tuleb ravida kõiki kontaktseid (pereliikmed, intiimpartnerid) üheaegselt.
Lugupidamisega,
Kristi Abram