Punased laigud kehal. 14.01.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Selline küsimus. Kui tööd ja sporti tehes nahk märjaks läheb tekivad keha peale punased laigud ja mõned punnid aga mis kaovad ära kui keha jälle maha jahtub. Eriti tekivad need selja peale. Sama on ka mu pojal. Millest see võiks olla põhjustatud. Samas kui saunas käija siis ei tule neid. Mis need esile kutsub ja kas neid on kuidagi võimalik ära hoida?
Teine küsimus oleks ka. Millist niisutavad näokreemi peaks kasutama kui poe kreemid tekitavad allergiat. Viimane mida üritasin kasutada siis omk oli nägu veel hullem ja üks silm peaaegu nii paistes et silm kinni. Veedan väljas palju aega ja jahe ilm kuivatab nahka ja oleks vaja millegagi niisutada seda.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
1) Kirjelduse järgi võiks olla tegemist koliinergilise urtikaariaga ehk siis nõgestõvega, mis vallandub antud juhul füüsilise koormuse tulemusena. Selle tekkimise ära hoidmiseks tuleb vältida situatsioone, millal see tekib. Võib proovida ka enne sporditegemist võtta allergiatabletti, mõnikord võib olla sellest abi...
Kui probleem Teie jaoks väga häiriv ei ole, siis ei ole midagi vaja ette võtta, võtke seda kui enda eripära.
2) Kui poekreemid ei sobi, võib proovida apteegitooteid, mida on meil suures valikus erinevatelt tootjatelt (Euceri, Avene, Iwostin, Essex jne.). Apteeker saab koha peal nõu anda, milline kreem ilmastikuolude kaitseks parim on.

Lugupidamisega,
Kristi Abram