väiksed punased täpid 20.05.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

väiksed punased täpid, mis tekivad järjest kehale, eriti kõhule ja rinnapiirkonda, ja suurenevad, kas need pole ohtlikud?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kuigi mul pole pilti neist punastest täppidest, arvan, et tegemist on hemangioomidega, s.t. väikestest veresoontest tekkinud healoomuliste nahamoodustistega. Hemangioomid ei ole ohtlikud, aga kui need Teid häirivad, võib pöörduda nahaarsti vastuvõtule ning lasta häirivamad moodustised ära kõrvetada.

Lugupidamisega,
Kristi Abram