Valged punnid peale tugevat kratsimist 29.04.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Tänan, sain Teie vastuse. Püüan uuesti lisada pildi, minu poolt on see lisatud ehk on probleem portaalis. Juhul kui Te ei ole pilti saanud, siis jätke see kiri palun tähelepanuta.

Kordan oma probleemi juhuks kui pilt tuli ja saate täpsemini aimu.

Pöördun minu jaoks juba nädalaid kestnud elamist takistava murega.
Nimelt sügelen juba tükk aega alates tuharatest, tagareitest, esireitest ja säärtest tõesti nii metsikult, et peale sügamist on nahk punane ja kõikjale tekivad valged punnid. Eriti just tuharate ja reite piirkonnas Enne ja peale seda on tunne nagu istuksin sipelgapesas. Istudes kihelen ja nihelen, tahaks väga tugevalt sügada
Sügelised need tõenäoliselt pole, kuid samamoodi aktiviseeruvad pigem just õhtu poole.
Ma olen suutnud vaid paaril korral sügamisest hoiduda, kuid seda on raske teha. Peale sügamist on hetkeks kergem kuid see soodustab uut sügamist.
Lisan ka pildi, ei oska öelda kui hästi sellest aru saate aga midagi on vaja kiiresti ette võtta kuna see on juba 4-5 nädalat mind saatnud ja ei suuda enam nii.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Seekord on pilt kirjaga kaasa tulnud (ei oska öelda, mis tehniline viperus eelmisel korral oli põhjuseks...).
Sügeliste moodi see pilt hetkel välja ei paista, seega soovitan sügeliste ravimit, mida käsimüügist ostsite mitte enam proovida, muidu võib veelgi tugevam nahaärritus tekkida. Punnid paistavad küllaltki pisikesed. Kui tegemist on nõgestõvega, siis niisugune vorm võib tekkida peale keha ülekuumenemist (ka nt. peale dušši all käimist või sportimist), samuti emotsionaalse stressi tingimustes.
Samuti võivad sügelemise põhjused olla ka mittedermatoloogilised (st. seotud probleemiga mõnes muus organsüsteemis või ravimite tarvitamisega, sh. ka rasestumisvastased ravimid, valuvaigistid, vitamiinid jne). Teile abi andmisel on mu võimalused natuke piiratud, sest interneti vahendusel ei saa teha lisauuringuid probleemi põhjuste selgitamisel ega pole võimalust ka ravimiretsepti väljastada. Kui nahaarstile kohe ei pääse, saab perearsti juures juba esmased vereanalüüsid ära teha ja võimalusel veidi kiirendatult nahaarstile suunata. Käsimüügiravimitest soovitan ikkagi antihistamiinikumi (nn.allergiatabletid), kui Te veel pole jõudnud neid tarvitada ja nahale määrimiseks sobib Zincospray või Babe veepasta, mis leevendavad samuti sügelust. Kindlasti pöörduge täpsustavateks uuringuteks arsti juurde!
Lugupidamisega,
Kristi Abram