Lööve kolmenädalasel beebil 05.03.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Kolme nädalasel beebitüdrukul tekkis üleöö nahalööve- väikeseid punaseid punne on paksult täis kõht (nagu lisatud pildil), üks punn on ka silma alla tekkinud ja paar punni oli mõlemal pool kaenlaaluse juures, üksikud punnid jalgadel, tagapool säärtel. Mähkmepiirkond on ühtlaselt punane, varem pole selline olnud. Kätel nagu punne pole. Kaelal samas on üksikud. Beebil tundub nagu oleks kõht lahti, kuna kakab peaaegu peale igat söögikorda, kaka on nagu korras - sinepjas, vedel, sõmerjas. Beebi ise on näha et veidi rahutu, ärkab nutuga ja vahepeal on ka väiksemad nutuhood. Saab ainult rinnapiima ja ka mina pole midagi erilist eelmistel päevadel söönud. Olen söönud neljavilja putru, tatart ja kana, jõhvikamoosi veidi pudrule pannud ja jõhvikamahla ühe klaasi joonud. Toitun nii kuna meil on kohutavad gaasid õhtuti. Laps saab cuplatoni enne igat toidukorda 4 tilka, olen andnud ka teelusikatäie ristiköömneteed enne sööki, ka ise joon seda. Millest see lööve võib olla tingitud? Kuidas seda ravida? Praegu olen õhuvanne teinud ja plaanis õhtul teha vanni koos kummeliteega, kas oskate veel midagi soovitada? Palaviku ei ole ja sööb ilusti.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Hetkel raske öelda, mis sellise äkilise nahalööbe põhjustas (higistamine? Mõni suu kaudu sisse söödud aine? infektsioon? Kokkupuude mõne nahale sattunud ainega? vms.)
Kui üldseisundi häireid pole (puudub palavik ja laps sööb korralikult), võib esialgu proovida leebe raviga: soovitan last vannitada allergikutele mõeldud vanniõliga (Linola Fett Ölbad – saadaval apteegis) ja nahal kasutada imikutele mõeldud tsingispreid 1-2 korda päevas (Zincospray või ZincoSkin). Kui tekib mingeid märke üldseisundi häirest, kutsuge kiiresti lastearst.
Lugupidamisega,
Kristi Abram