Punased vistrikud näonahal 30.11.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Eelmine sügis-talv tekkisid mul esmakordselt näonahale punased väiksed vistrikud, nina juurde ja lõu alla, mis lihtsalt tekkisd ja olid seal pikemat aega.
Käisin arsti juures, kirjutati detracylini mida tegin 2 kuuri ja suvel kadusid vistrikud ära. Nüüd oktoobri lõpus tulid vistrikud tagasi, tugevamal kujul lõua piirkonda.On näha et vistrikud on pöletikulised.Möni päev rahulikumad, teine päev rohkem ärritunud.Olen seekord määrniud vistrike ELIDEL kreemiga aga peal 10 päeva määrimist on tulemus 0. Ilmselt pean jälle antibiootikume sööma. Mul on alati olnud ilus näonahk, 1, 2 vistriku tekib sesoes menstruatsiooniga , aga midagi sellist pole ma kunagi varem kogenud.Küsimus on et mis see on ja miks need tekivad. Kasutan alati kallis kõrgekvaliteetset kosmeetikat (KANEBO, SENSAI , BIOTHERM,)hoolitsen näonaha eest nii hommikuti kui öhtuti.Söön tervislikult , küll aga armastan magusat.Teen trenni 3, 4 x nädalas jne.olen mures....

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Väiksed punased vistrikud ninast kuni lõuani iseloomustavad kõige rohkem suuümbruse dermatiiti (perioraalne dermatiit). See haigus esinebki kõige sagedamini nooremapoolsetel õrna nahaga naistel (minu kogemuste põhjal eelkõige just neil, kellel puberteedieas näonahaga probleeme pole olnud). Haiguse tekkepõhjused pole täpselt teada, aga arvatakse, et nahk on ülitundlik igasuguste nahaga kokkupuutuvate ainete suhtes (k.a. ülikvaliteetne kosmeetika), sellepärast eelistatakse sageli just suukaudset ravi, et hoiduda pealemääritavatest ravimitest tingitud nahaärritusest. Tõenäoliselt tuleb kosmeetikumid ajutiselt kõrvale jätta ja kui vistrikud ära ei kao, tuleb siiski tabletikuur uuesti läbi teha.
Lugupidamisega,
Kristi Abram