Punetus näol, kaelal ja rindkerel. 11.08.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, viimase aasta jooksul on mul tekkinud punetus näole, kaelale ja rindkerele. Punetus tekib näiteks siis, kui on pingeline olukord või kui natuke alkoholi saab pruugitud. Viimasel ajal aga on tekkinud ka tavaolukordades. Punetus näeb välja nagu lööve. Punetus kestab pikalt, paar tundi või isegi rohkem. Mul on ka natuke kõrge vererõhk. Varem sellist probleemi ei olnud, kuid vererõhk oli ka siis kõrge.
Ette tänades.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere! Kuna Te pole otseselt küsimust esitanud, siis oletan ise: Te soovite teada, kuidas õhetushoogusid vältida? Õhetushood tekivad tavaliselt väliste stiimulite toimel, kui inimesel geneetiline valmidus õhetushoogudeks. Hooge 100%-liselt ära hoida ei saa, kuid vältida tasuks teatavaid situatsioone: vähem pruukida alkoholi, kuumasid jooke, vürtsiseid toite jne., mis võivad õhetust esile kutsuda. Emotsionaalse punastamise korral on mõnedel abi psühhoteraapiast. Ravimeetoditest on osadel patsientidel abi laseriprotseduuridest. Esimese asjana soovitan siiski arsti juures välja selgitada vererõhu kõrgenemise põhjus ja seda ka ravida. Mõnedel vererõhuravimitel (beeta-blokaatorite gruppi kuuluvad ravimid) on samuti õhetust vähendav toime. Lugupidamisega,
Kristi Abram