Tõsine probleem 30.01.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Seni polnud mul nahaga mingeid probleeme olnud. Kõik algas ca. 15-aastaselt, kui silmalaud hakkasid ketendama. Siis hakkasid ka ripsmed vaikselt välja kukkuma. Silmaalused läksid tumedaks. Hiljem kadus laugudelt ketendus ära, kuid laugude pealne nahk oli muutunud ja muutud laienes. Enam on naha muutus süvenenud ninal ja nina kõrval, kus nahk on hästi poorne ja punetab (samuti ketendab). Hästi mõjub näiteks duši all (saunas) käimine, mis võtab poore lahti, samas aga hakkab nahk õudselt kuivama (kisub kokku). Nüüdseks on näonahk hästi rasuseks muutunud, samas aga kuivab. Nüüdseks on naha muutus jõudnud ka kulmude juurde, kust ka karvu lahti tuleb ja kulmude alune nahk on õrnalt punetama hakanud. Vahepeal oli suureks probleemiks ka ketendus juustes, kuid tänu Nizoral šampoonile olen olukorra kuidagi kontrolli alla saanud, muidu oleks pea "valge". Kahjuks on pealaelt juba küllaltki palju juukseid ära tulnud. Mitte laiguti, vaid lihcalt hõrenenud.

Loodan, et nendest näidetest aitab, et mingit seletust toimuvale anda. Jään ootama.

Tänan juba ette

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Suure tõenäosusega on tegemist seborroilise dermatiidiga. Tuleten meelde, et lõpliku diagnoosi paneb nahaarst Teile Teie nahka nähes. Vajaminevad ravimid on retseptiravimid,seega pöörduge kindlasti vastuvõtule.