Suguhaigus 17.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kas on võimalik et suguhaigus mille nimi on sügelised läheb ise mööda täielikult ja kui ei siis mis rohtusid selleks on mõeldud?Kas neid saab ilma retseptita? Tänan!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Sügelised tavaliselt ise küll üle ei lähe ja see haigus nõuab ikkagi vastavat ravi. Sügeliste raviks võib kasutada mitmesuguseid erinevaid kreeme,salve või vedelikke (näiteks aerosool Spregal, 33%-line väävlisalv, 5%-line permetriinkreem jne). Sügeliste raviks mõeldud ravimeid on üldjuhul võimalik oste apteegist ilma retseptita.