rasune peanahk 11.04.05 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kirjutan Teile, sest mul on probleeme liiga rasuste juustega. Igal hommikul pesen pead, aga õhtuks on juba jälle mustad. Olen proovinud mitmeid sampoone rasustele juustele, nii palsamiga kui ilma - mitmed on olukorda halvendanud, aga paranenud pole miski. Tegemist on aastaringse probleemiga, mis on kestnud alates puberteedist.
Taustinfoks niipalju, et mul on probleeme ka aknega: kaks korda olen teinud läbi Roaccutane kuuri ja ravi ajal on ka peanaha olukord olnud parem. Ehk oskate soovitada midagi rasustele juustele? Ja sooviksin ka teada, kuidas Teie kogemusest lähtudes on Roaccutane ravi andnud püsivad tulemusi, sest minul pärast esimest kuuri tuli kõik samamoodi tagasi ja kardan, et see kordub nüüdki.
Ette tänades,
Ringa

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

On teada, et umbes 20%-l ravitutest tuleb teha esimese kolme aasta jooksul kordusravi Roaccutanega. Mina pole veel kohanud inimest, kes peaks seda saama kolmandat korda. Oluline oleks teada, mis on Teie kehakaal ja mitu mg Te päevas ravimit saite. Mis puutub rasustesse juustesse, siis võiks proovida Fongitar shampooni, retsepti saate kas nahaarstilt või perearstilt. Kasutage seda regulaarselt vähemalt kuu ja vaadake, kas see lahendab probleemi.Kui sellest pole abi olnud, peaks Teid vaatama.