küüneseen 02.03.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor
Ma arvan, et minu töökaaslasel on pöidlal küüneseen (hallikat värvi ja paksenenud küüs ja paistab kaugele). Kuna tema koostatud paberid käivad ka minu käte vahelt läbi, siis kui suur on tõenäosus, et võin saada haiguse. Töökaaslane on vanem meesterahvas, kellele ütlema ei lähe, et ravigu ennast.
Kuidas ennetada?

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Arvan, et see tõenäosus on kaduvväike. Ennetamine võiks seisneda tavalises kätehügieenis silmas pidades seda, et iga kätepesemise järgselt kasutataks ka kätekreemi, mis hoiab naha sarvkesta loomulikuna ja vastupanuvõimelisena.