Kuivad ja punetavad laigud kätel ja säärtel 25.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mul on nimelt selline probleem- iga talv tulevad mu käsivarte ja säärte peale sügelevad kuivad laigud (meenutavad nn kassihaiguse laike). Laigud suurenevad (max 4 cm läbimõõduga) ja tihtilugu punetavad. Olen käinud mitme nahaarsti juures ning on võetud ka proove. Kõik proovid on osutunud negatiivseteks- st pole ei seenhaigust ega muud taolist. Pidi olema lihtsalt oma naha bakter, mis siis nii "käitub".
Olen kasutanud ka kreeme- viimati "Fucidini".Erilist abi sellest polnud.
Minu küsimus- miks mul esineb selline tüütu häda? Mis võib olla põhjuseks? Ja kuidas ma saaksin end koduste vahenditega ravida/olukorda leevendada?
Olen väga õnnetu, kuna käed ja sääred näevad inetud välja, ujulas käia ei saa ning kõigele lisaks mõningane sügelemine (mitte alati).
Kreemitan end samuti palju.
Tuleks veel lisada, et asi sai alguse eelmine talv peale seda, kui olin paar korda solaariumit külastanud.

Ette tänades ja Teie abi oodates,
neiu K. (21)

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Nagu isegi juba hakkate aimama, on tegu kroonilise nahahaigusega. Väga mitmete nahahaiguste puhul päris põhjust elimineerida ei õnnestu, sest sageli lähtub see juba teie geneetikast. Siinkohal diagnoosi võimalustega ma päris kindlasti spekuleerima ei hakka.

Ka iseravimiseks on teile vaja anda konkreetset nõu, mitte üldiseid nõuandeid, mida võite saada kõigist vastavateemalistest ülevaate materjalidest.
Minu nõuanne: ärge vahetage nii palju arste! Iga kroonilise haiguse ravimise käigus selgub, missugust ravi iga konkreetne inimene vajab. Olete ju nõus, et kõik inimesed on väga individuaalsed. Kui käite ühe arsti juurest teise juurde, puutub iga arst teiega kokku esmakordselt ja kõik algab otsast peale. Ja teie lootusetus kasvab sellega järjest suuremaks. Pidage meeles ühte olulist asja! Haiguse puhul ei ole küsimus mitte ainult ravivahendis ja diagnoosis vaid R A V I M I S E S.