liigliha 16.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul tekkis küsimus nahaaugustamise kohta(konkreetselt kulmuauk). Kui suur on võimalus hiljem augu kinni kasvamisel tekkida liiglihal? Mis seda põhjustab, kuidas ennetada ja kas selle eemaldamine on ohtlik?
Ette tänades!

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Liigliha reaktsioon on tingitud inimese immuunsüsteemi omapärast, mistõttu ennustada liigliha teket ei ole võimalik. Ravimine ei ole mitte ohtlik, vaid sageli üsna keerukas