klamüüdia? 03.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kas klamüüdia võib kahjustada suu limaskesta, ninas- kurgus, silmades tekitada probleeme? Kuidas see avaldub ja missugused on sümptomid? Kui jah, siis kuidas ja kus oleks võimalik teostada kontolli selles osas?
Tänan!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Chlamydia trachomatisel on palju ernevaid variante, mis võivad põhjustada haiguslikke protsesse väga erinevates lokalisatsioonides.
Chalmydia trachomatis kui sugulisel teel leviv patogeen võib põhjustada kaebusi genitaalide, silmade ja liigeste poolt Suu, nina- ja kurgu limaskesta haaratuse kohta pole seni piisavalt informatsiooni.
Kontrolli saab teostada pöördudes veneroloogi vastuvõtule.