Punnid 30.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 22 a.poiss ja mul on nii seljal, rinnal kui ka näol vistrikud.
Nende tekke algul on nad väikesed ja siis lähevad suuremaks, punaseks ja hiljem mädaseks.
Ma ei ole tähele pannud, et see võiks olla veest või pesuvahenditest tingitud.
Kas peaksin pöörduma nahaarstile või on olemas mingeid kreeme, mida saaksin apteegist osta, et punnidest lahti saada.
Aeg-ajalt kaovad nad vähemaks ja siis järsku lööb jälle keha täis.
Ette tänades H.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tõenäoliselt on tegu aknega. Oleks küll soovitav pöörduda nahaarsti vastuvõtule, kuna enamikku akne raviks mõeldus rohtudest saab apteegist ainult retseptiga. Kuna on olemas erinevad nahatüübid, samuti ka erinevad akne vormid, siis on ka ravi võimalused erinevad. Et saavutada head tulemust, peab ravimisel arvestama nii naha tüübi, akne vormi kui ka selle ulatusega.