klamüüdia 08.12.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on mure, et meil abikaasaga avastati klamüüdia. Nüüd mind huvitab, kust kohast tuli nakkus? Kas võib juhtuda see, et nakkus on olnud organismis üle 6 aasta ja testid pole seda siiani näidanud. Oleme koos olnud 6 aastat, minul ei ole peale mu abikaasa ühtegi muud partnerit olnud. Klamüüdia viimane test tehti mulle umbes 1 aasta tagasi ja oli negatiivne, enne seda on ka negatiivsed testid olnud. Olen sünnitanud vahepeal ka lapse. Kas klamüüdia nakkus võib ka lapsele kuidagi ülekanduda? Ma mõtlen, et musitamisel, ühest klaasist joomisel, saunas...
Ettetänades,
M.R

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Klamüdioos on sugulisel teel leviv haigus. Teie poolt pakutad nakatumisviisid lapsele ei tule arvesse.