probleemid näonahaga peale rasest.vastate tabletti 16.09.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mure järgmine: võtsin 2 aastat rasestumisvastaseid tablette (Logest), enne tablettide võtmist oli näonahk küll üsna rasune, kuid ei olnud aknet ega tõsisemaid probleeme. Nüüd peale tablettidega lõpetamist on nii näol kui ka kaelal, rinnal ja seljal löönud välja põletikulised vistrikud, mis ei taha kuidagi taanduda (juba 3-4 kuud). Kuna üritan samaaegselt ka rasestuda, siis ei julge arstilt nö. kangemaid preparaate paluda. Mida peaksin kasutama või kuidas käituma?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Peale antibeebipillide lõpetamist võib tõesti aknelööve tekkida ning tavaliselt me kirjutame sel juhul välja ravikreemid,kuid raseduse korral ei ole mitte kõik akneravimid lubatud. Soovitan tulla vastuvõtule, et vastavalt akne raskusele Teie jaoks ravi määrata.