punased punnid kehal 25.08.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

mõne päeva eest tundsin läbi pükste, kuidas jalgade välisküljed põlvede lähedusest sügelema hakkasid. Sinna kohtadesse tekkisid sääsekuplude moodi punnid, mis väga sügelevad. Mõne päeva pärast olid juba punnid kõikjal jalgadel (mitte jalalabal). Nyyd tuli juba üks punn kõhule ja yks punn õlale ja mõned käsivartele. Niipalju saan ma aru, et tegemist ei ole mingite söödikutega ega ka mitte sügelistega (need tunneksin ära). Iga päevaga hakkab jälle uuest kohast sügelema (peamiselt jalgadel) ja kohe tuleb sinna täpselt samasugune punn. Põlve juures on kohe umbes 10 punni koos puntras, kuid yldiselt on punnid üksikuna laiali. Mõtlesin, et peaks perearstile helistama, kuid otsustasin enne siit nõu küsida. Ja muideks, kas nyyd on ka perearsti visiiditasu 50 krooni? Või kuipalju?
Olen Teile ette väga tänulik.
Neiu (21)

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Selleks, et panna Teile täpne diagnoos, peaksin Teid nägema. Kirjeldusest jääb väheseks. Perearsti visiiditasu kohta oleks sobilik küsida temalt eneselt.